Ректоскопія

Ректоскопія

Найкращий лікар у Вінниці

 

Ректоскопія може проводитися в якості діагностичної та лікувальної процедури. Це безпечний і досить інформативний метод дослідження прямої кишки.

Що таке Ректоскопія?

Ректоскопія – ендоскопічний метод дослідження товстої кишки, який застосовується для діагностики захворювань у цьому відділі кишечника. Дослідження проводиться за допомогою спеціального приладу – ректоскопа, який являє собою еластичну вигнуту трубку з оптичним приладом і мініатюрною лампочкою на вводимому кінці. Ректоскопія дозволяє проводити візуальне дослідження прямої кишки на глибині 30-35 сантиметрів від рівня анального отвору.

Показання до проведення дослідження

  • больові відчуття в області заднього проходу;
  • кишкові кровотечі;
  • порушення стільця (діарея, запор);
  • виділення слизового і / або гнійного характеру з анального отвору.

 

Ректоскопія

 

Протипоказання

Проведення ректоскопії протипоказано при наступних випадках:

  • запальні захворювання в області заднього проходу (геморой, парапроктит та інші хвороби);
  • звуження просвіту (як правило, при пухлинних захворюваннях);
  • травми заднього проходу;
  • важкі загальні стани хворого.

 

Підготовка до проведення ректоскопії

Перед тим, як пройти дослідження, пацієнту необхідно пройти етап підготовки. Так, за кілька днів перед ректоскопією слід дотримуватися спеціальної дієти, призначеної лікарем. Необхідно відмовитися від вживання хлібобулочних виробів, фруктів, овочів, бобових. У вечірній час напередодні дослідження дозволяється вживати тільки воду або чай. За кілька годин до дослідження слід зробити очисну клізму. Також очищення кишечника можливо провести за допомогою спеціальних препаратів, що сприяють якнайшвидшій евакуації калових мас і повному очищенню кишечника.

Безпосередньо перед проведенням дослідження лікар-проктолог проводить ректальне пальцеве дослідження прямої кишки, щоб виключити наявність запальних захворювань, при яких проведення ректоскопії заборонено.

 

Проведення ректоскопії

При проведенні ректоскопії пацієнт повинен перебувати в колінно-ліктьовому положенні, або знаходячись в положенні на боці, зігнувши ноги в колінах. З одягу на пацієнті тільки спеціальний халат, який видається в медичній установі. Лікар повільно впроваджує апарат в задній прохід, при цьому закачуючи в кишечник повітря, для поліпшення чіткості видимості просвітів. При наявності сильних больових відчуттів під час дослідження, в області анального отвору здійснюється місцева анестезія.

За допомогою ректоскопії лікар має можливість ретельно оглянути всі ділянки прямої кишки, перевірити її на наявність виразок, пухлин, запальних процесів та інших патологічних станів. Крім того, при ректоскопії можливо відбирання матеріалу для проведення біопсії – взяття матеріалу для гістологічного дослідження.

При ректоскопії також можливе видалення поліпів – доброякісних розростань залозистого епітелію, які можуть перероджуватися в злоякісні пухлини.