Органів черевної порожнини
Органів малого тазу
Ранніх форм вагітності
Щитоподібної залози
Молочної залози
Передміхурової залози
Сечостатевої системи, калитки
Суглобів
Судин шиї
Судин нижніх кінцівок
Серця
Вен
Наукова робота

За статистичними даними кожен четвертий, хто переступив 40-річний поріг, страждає від проктологічних захворювань – хвороб прямої кишки. Проктологічних захворювань відомо понад 65. Найпоширеніший серед них є геморой. Що це за хвороба, як їй запобігти розповість Коцюра Олександр Андрійович.

-Олександр Андрійович, що це за захворювання «геморой»?

-Геморой – це розширення кавернозних тілець прямої кишки, які є артеріо-венозними анастомозами. Тобто, через гемороїдальні вузли протікає артеріальна кров і кровотеча, яка інколи виникає із них є артеріальною. На геморой хворіє 10-20 % всього населення Земної кулі і це захворювання є одним з найпоширеніших. На жаль, переважна кількість хворих не звертається своєчасно за кваліфікованою медичною допомогою, що призводить до занедбаної патології і виникненню ускладнень. Реклама медикаментозних засобів в засобах масової інформації спонукає хворих на геморой до самолікування, що є великою помилкою.

-Олександр Андрійович, розкажуть, будь ласка, про причини геморою?

-Це несприятлива екологія, незбалансоване харчування. Геморой є «професійною» недугою в тієї категорії працівників, у яких сидяча робота. Це водії, бухгалтери, програмісти та ін. У разі тривалого сидіння у органів малого тазу відбувається застій. Як наслідок – підвищується тиск у венах, що сприяє відтоку крові від прямої кишки. Для профілактики цього процесу хоча б кожні 2 години потрібно вставати і проходжуватися.

-Які ж симптоми вказують на розвиток геморою?

-Основними його ознаками є дискомфорт у ділянці заднього проходу, поява вузлів під час випорожнення (дефекації), виділення крові яскраво-червоного кольору.

-Як лікують геморой?

-Вибір методів лікування залежить від важкості проявів хвороби. На ранніх стадіях геморой ефективно лікується мазями, свічками та дієтою. У задавнених випадках застосовують кріодеструкцію (лікування холодом), коагуляцію інфрачервоним світлом, лазерну терапію. Також широко застосовується латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів. У тяжких випадках, коли захворювання не піддається консервативному лікуванню і супроводжується значною кровотечею, хворого оперують. Адже хронічна крововтрата призводить до недокрів’я (анемії). Іноді до нас надходять хворі із значною крововтратою, коли рівень гемоглобіну становить лише 35-40 г на літр (при нормі 120-150 г на літр). У такому стані під час операції у хворого можуть виникнути ускладнення. Тому перш ніж оперувати, лікарі компенсують крововтрату, переливаючи хворому препарати крові. Звичайно, краще не допускати переходу захворювання в останній стан, а пролікувати його раніше.

-Чи є оперативне втручання гарантією того, що геморой не відновиться?

-Якщо операцію виконано кваліфіковано, то захворювання буде ліквідовано повністю.

-Що потрібно вилучити із свого раціону під час лікування захворювання чи його профілактики?

-Передусім треба відмовитись від їжі, яка подразнює травний тракт. Йдеться про надмірно кислі, солоні та гострі страви. Перший ворог цього захворювання – алкоголь, причому у будь-якому вигляді. Під час лікування та для профілактики рекомендується відмовитися вживати їжу, яка перешкоджає нормальній роботі кишечнику і сприяє розвитку закрепів. Це кава, міцний чай, м’ясні продукти, особливо ковбасні вироби, копчення.

-Чи може зумовити захворювання споживання борошняних виробів у великій кількості? Відомо, що наші співвітчизники нерідко цим « грішать».

-Може, якщо це сповільнює роботу кишечника. А в решті, ніхто так добре не знає організм людини, як вона саама. І тільки їй відомо, яка їжа і як саме впливає на роботу кишечнику. Для того , щоб у його роботі не виникло проблем, людині потрібно контролювати частоту своїх випорожнень. Нормою вважається випорожнення раз на день, бажано вранці.

-Які продукти сприяють регулярним випорожненням, а отже запобігають розвитку геморою?

-Корисно їсти вівсяну, манну, гречану кашу, молочнокислі продукти – кефір, йогурт, ряжанку. Щоб мати здоровий кишечник, потрібно вживати овочі, особливо червоний буряк, капусту, овочеві супи, український борщ, наваристі бульйони. З фруктів досить корисними є яблука, виноград, чорнослив, курага, а також соки – яблучний, виноградний, сливовий. Саме на ці фрукти, що ростуть на нашій місцевості, наш організм закодований генетично. Тому не варто захоплюватись завезеними – бананами, ананасами тощо. Ця екзотика є тяжкою для нашого організму.

-Як до Вас можна звернутись?

-Адреса хірургічної клініки: м. Вінниця, Хмельницьке шосе 96-б.

Години роботи
БУДНІ9:00 - 17:00
СУБОТАвихідний
НЕДІЛЯвихідний
Інші послуги
Кардіолог консульації від 250 грн
ЕКГ консульації 60 грн
УЗД серця від 200 грн