Органів черевної порожнини
Органів малого тазу
Ранніх форм вагітності
Щитоподібної залози
Молочної залози
Передміхурової залози
Сечостатевої системи, калитки
Суглобів
Судин шиї
Судин нижніх кінцівок
Серця
Вен
Фіброгастродуоденоскопія

Що являє собою процедура фіброезофагогастроскопії

ФГДС від 250 грн

фіброезофагогастроскопія

Фіброезофагогастроскопія - ендоскопічний метод дослідження стравоходу ("езофаго"), шлунку ("гастро"), дванадцятипалої кишки ("дуодено"). Слово ендоскопічний в цьому визначенні означає, що під час дослідження проводять "внутрішній огляд" цих органів (від "ендо" - усередині, "скопія" - дивитися). Дослідження проводиться за допомогою спеціального апарату - фіброезофагогастроскопа, який складається з гнучкої трубки, що містить в просвіті оптичне волокно, провідник світла і тунель для щипців.

Оптичне волокно, по якому йде світло, дозволяє зробити конструкцію м'якою, що у свою чергу дозволяє зробити процедуру прийнятною з точки зору неприємних відчуттів. По іншому пучку оптичного волокна йде світло, яке потрібне для огляду органів, тому що усередині організму джерел світла немає. Через ендоскоп можна вводити спеціальні щипці, які дозволяють брати шматочки тканин для подальшого морфологічного дослідження.

З якою метою проводиться дослідження фіброгастроскопії

Фіброгастроскопія проводиться з метою діагностики захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту - стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

Такими захворюваннями можуть бути:

  • запалення стравоходу (езофагіт),
  • рак або доброякісні пухлини стравоходу, запалення шлунку (гастрит),
  • рак і поліпи шлунку,
  • виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки,
  • запалення дванадцятипалої кишки і ін.

Фіброезофагогастроськопія дозволяє оглянути органи і зробити висновок про наявність захворювання. Незрідка при фіброгастроскопії проводиться біопсія - узяття тканин для морфологічного дослідження. Таке дослідження проводиться з метою визначення суті процесу. Так при виразковій хворобі при морфологічному дослідженні знаходять в тканинах ознаки запалення. При онкологічних захворюваннях в досліджуваній тканині знаходять ракові клітки. Для встановлення діагнозу "рак стравоходу" і "рак шлунку" обов'язково потрібне морфологічне дослідження, інакше діагноз піддається тій або іншій мірі сумніву.

Дослідження проводиться на голодний шлунок (за 12-18 годин до дослідження пацієнт не повинен їсти). Залишки їжі заважають лікарю оглянути всі стінки шлунку і дванадцятипалої кишки, тому так важливо дотримувати це правило.

Перед дослідженням пацієнтові в ротову порожнину вводять анестетик у вигляді аерозолю. Анестетик потрапляє в глотку і на корінь язика, тим самим, усуваючи можливість виникнення блювотного рефлексу і зменшуючи неприємні відчуття. Через декілька хвилин пацієнтові дають пластиковий загубник, який також призначений для зменшення неприємних відчуттів. Через загубник вводиться гнучка трубка фіброезофагогастроскопа.

фіброгастроскопія

Для того, щоб оглянути органи потрібно роздути їх злегка повітрям, тому під час процедури і після неї наголошуються мимовільна відрижка. Дослідження, як правило, безболісно, проте викликає неприємні відчуття. Щоб зменшити всі прояви необхідно рівно і спокійно дихати. Перше дослідження, як правило, переноситься найважче. Під час взяття шматочка тканини із стравоходу, шлунку або дванадцятипалої кишки пацієнт не відчуває болю, оскільки в цих органах немає чутливих нервових закінчень.

Інші послуги медичного центра ДельтаМедик

У приватних клініках Вінниці можна нерідко зустріти послугу надання фіброколоноскопії, а також чистки кишечника, процедури ректороманоскопії та аноскопії, не говорячи вже про прийом лікарів.

Хмельницьке шосе, 96-Б

(0432) 69-08-22

(094) 903-48-22

(068) 669-57-00

Години роботи
БУДНІ9:00 - 17:00
СУБОТАвихідний
НЕДІЛЯвихідний
Інші послуги
Кардіолог консульації від 250 грн
ЕКГ консульації 60 грн
УЗД серця від 200 грн