Мегадоліхоколон

Мегадоліхоколон

Найкращий лікар у Вінниці

Мегадоліхоколон

Мегадоліхоколон - це патологічне розширення або подовження частини ободової кишки. Також називається хворобою Гіршпрунга або Чагаса. Лікування мегадоліхоколона потрібно в тому випадку, якщо розвивається перфорація або атрофія кишечника або не вщухає сильний запальний процес. Захворювання носить як вроджений, так і набутий характер і проявляється зазвичай кишковою непрохідністю, сильним метеоризмом, каловою інтоксикацією. Крім того, лікування показано і в разі виявлення нориць заднього проходу, стенозу прямого кишечника.

Методи діагностики мегадоліхоколона

Для діагностики, крім консультації у профільного спеціаліста, використовують як біохімічні тести, так і інструментальні методи досліджень. Проводиться детальна колоноскопія, ендоскопічне обстеження, рентгенологічне обстеження всього шлунково-кишкового тракту, вивчення копрограмми, обстеження на дисбактеріоз, при необхідності - біопсія.

Як і раніше, рентгенографічні методи залишаються найбільш інформативними і дозволяють виявляти всі розширені зони кишечника і ненормальне становище діафрагми (підняте), а за допомогою рентгеноконтрастної ірригоскопії, навпаки, звужені з встановленими вище розширеними відділами. Після уточнення клінічної картини і виявлення конкретної форми патології призначається відповідне лікування.

Лікування 

Лікування мегадоліхоколона визначається формою патології. При субкомпенсованій або компенсованій формах, а також при неорганічному типі захворювання призначається комплексне медикаментозне лікування, що полягає в блокуванні запальних процесів в кишечнику, нормалізації складу кишкової мікрофлори, нормалізації моторної функції кишечника.

Для боротьби з дисбактеріозом застосовується цілий спектр бактеріальних препаратів, які позитивним способом впливають на склад і кількість бактеріальних колоній в кишечнику. Також, показана ферментна терапія - для нормалізації травлення і підтримки функції підшлункової залози. Обов'язковою частиною терапії є оздоровче дієтичне харчування. З фізіотерапевтичних процедур призначається електростимуляція кишечника і обов'язкова лікувальна фізкультура.

У разі більш важкої патології, зазвичай в разі вродженої патології, показано тільки оперативне втручання. Найбільш оптимальним є резекція пошкодженої ділянки кишечника. У разі обструкції може бути проведена радикальна резекція і накладена колостома. Потім призначається консервативне лікування і з плином часу колостома знімається. При наявності спайок або рубців, які є причиною мегадоліхоколона, показано їх усунення.