Кондиломи

Кондиломи

Найкращий лікар у Вінниці

Кондиломи промежини і анального кільця - це невеликі бородавки, які можуть виникати всередині і навколо заднього проходу. Захворювання також називається гострокінцевими кондиломами або анальними бородавками. Це форма генітальних кондилом.

У більшості випадків вони не викликають дискомфорту та болю, однак можуть турбувати, якщо виростають досить великими і тоді можуть свербіти або кровоточити. Якщо ніяких симптомів не виникає, люди з анальними кондиломами можуть навіть не знати, що їх мають.

Анальні бородавки можуть виникати лише в одному місці або з часом можуть поширюватися на різні частини статевих органів та заднього проходу.

Які симптоми анальних бородавок?

Анальні бородавки виявляються всередині та навколо області заднього проходу. Вони починаються з невеликих горбків, які можуть бути не більшими за головку шпильки. Спочатку вони можуть бути замалими, щоб їх можна було помітити. Вони можуть стати схожими на цвітну капусту, коли ростуть, або коли кілька об’єднуються в групу. Бородавки можуть бути персикового кольору, жовтого, рожевого або світло-коричневого і можуть поєднуватися з вашим кольором шкіри.

Анальні бородавки часто виникають без болю та дискомфорту. Інші симптоми анальних бородавок рідкісні, але можуть включати свербіж, кровотечу або виділення з заднього проходу. Людина з анальними бородавками також може відчувати, що у неї є випинання в області анального відділу.

Бородавки можуть виникати на інших частинах тіла одночасно з появою анальних. Генітальні бородавки у жінок можуть з’являтися на вульві, піхві або шийці матки. Генітальні бородавки у чоловіків можуть розвиватися на статевому члені, мошонці, стегнах або паху.

Що викликає анальні бородавки?

Генітальні бородавки, включаючи анальні бородавки, спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). ВПЛ - це інфекція, що передається статевим шляхом (ІПСШ). У молодих людей ВПЛ може зникнути сам по собі і не викликати жодних ознак або симптомів. Однак вірус може затриматися в організмі та викликати генітальні бородавки. Деякі типи ВПЛ викликають генітальні бородавки, а інші можуть призвести до раку, але тип ВПЛ, який викликає анальні та генітальні бородавки, як правило, не призводить до раку.

ВПЛ в цілому поширюється від однієї людини до іншої шляхом безпосереднього контакту з ротом, анусом, пенісом або піхвою людини з ВПЛ. Для розповсюдження інфекції статевий акт не потрібен. Він може передаватися при контакті шкіри з шкірою. Передача ВПЛ може відбуватися, навіть якщо бородавок не видно.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, генітальні бородавки найчастіше поширюються через анальний та вагінальний секс. Центр також заявляє, що майже всі чоловіки та жінки, які займаються статевим життям, отримують ВПЛ у певний момент свого життя.

Як діагностують анальні бородавки?

Лікар може діагностувати анальні бородавки візуальним оглядом. Деякі лікарі під час обстеження наносять на них оцтову кислоту (оцет). Це призводить до того, що нерівності стають білими і стають більш помітними. Однак це не обов'язково для діагностики анальних бородавок.

Огляд на анальні бородавки включає внутрішній огляд за допомогою інструменту, який називається аноскоп, для пошуку бородавок всередині анального каналу. Ваш лікар може також провести повний огляд вашої тазової області для пошуку інших форм генітальних бородавок. Для жінок це може включати мазок Папаніколау.

Діагностика також може бути проведена за допомогою біопсії бородавок. Це може бути використано для підтвердження діагнозу, якщо бородавки не реагують на початкову терапію.

Як лікуються анальні бородавки?

Вибір методу лікування залежить від кількості, локалізації бородавок та досвіду лікаря.

Місцеві ліки

Лікування місцевими препаратами може бути достатнім для бородавок, які є дуже маленькими та обмежуються зовнішньою ділянкою заднього проходу. У цьому випадку необхідно використовувати ліки, що відпускаються за рецептом для анальних бородавок. Безрецептурні засоби для видалення бородавок не призначені для використання в області анального відділу або статевих органів. Обов’язково уникайте їх використання на анальних бородавках.

Деякі ліки для лікування анальних бородавок застосовує лікар у своєму кабінеті. Інші ви можете застосувати самостійно вдома. Режими зазвичай тривають кілька тижнів і більше.

Інші варіанти лікування

Інші варіанти лікування можуть застосовуватися залежно від тяжкості та локалізації анальних бородавок. Ці методи лікування включають:

- Кріотерапія. Ця процедура використовує рідкий азот для заморожування бородавок. Після замерзання бородавки відпадають.

- Електрокаутеризація. У цій процедурі лікарі використовують електричний струм, щоб спалити бородавки.

- Лазерні процедури. Лазерна терапія використовує енергію, що передається від інтенсивного світла. Цей прийом, як правило, застосовується лише у складних випадках.

- Якщо бородавки великі, лікування може проводитися поетапно. А в деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Хірургічні варіанти

Хірургічні варіанти можуть бути більш ефективними для більших бородавок, які не піддаються іншим методам лікування, або для анальних бородавок, розташованих усередині анального каналу. Хірургічне лікування, як правило, проводиться амбулаторно. Це означає, що ви можете повернутися додому того ж дня, що і проводилася операція.

Під час процедури хірург використовуватиме спеціальний інструмент для відсікання бородавок. Ймовірно, вам дадуть місцевий анестетик. Якщо кількість і розташування анальних бородавок велика, може знадобитися загальна або спинномозкова анестезія.

Після електрокаутеризації, кріотерапії або хірургічного лікування анальних бородавок більшості людей незручно протягом декількох днів. Щоб полегшити дискомфорт, лікар може призначити знеболюючі препарати. Ваша здатність працювати або виконувати звичайну діяльність залежатиме від обсягу Вашого лікування.

Який довгостроковий прогноз для анальних бородавок?

Анальні бородавки не загрожують життю, і в більшості випадків не перетворюються на рак. Однак ВПЛ може затриматись у вашому тілі, викликаючи повторне виникнення анальних бородавок. Щоб стежити за рецидивом, призначте наступні зустрічі з лікарем. Це особливо важливо в перші три місяці після лікування.

Як запобігти анальним кондиломам?

Тестування на ВПЛ не рекомендується, але вакцина проти ВПЛ доступна. Американський центр контролю захворюваності рекомендує людям робити вакцинацію проти ВПЛ у віці 11 або 12 років, щоб вони мали імунітет до вірусу перед тим, як вступити в сексуальне життя

Інші способи запобігання передачі ВПЛ та анальних бородавок включають:

- використання бар’єрних методів, таких як презервативи

- обмеження кількості статевих партнерів

Однак бар'єрні методи не повністю захищають від ВПЛ, і заразитися ВПЛ можливо лише з одним статевим партнером.