Колоректальні поліпи

Колоректальні поліпи

Найкращий лікар у Вінниці

Колоректальні поліпи зазвичай виявляються під час стандартних скринінгових обстежень товстої кишки. Вони вражають приблизно від 20% до 30% дорослих. Поліпи - це ненормальні розростання, які починаються у внутрішній оболонці товстої або прямої кишки.

Деякі поліпи плоскі, а інші мають ніжку.

Колоректальні поліпи можуть рости в будь-якій частині товстої кишки. Найчастіше вони ростуть в лівій частині і в прямій кишці. Хоча більшість поліпів не перетворюються на рак, певні типи можуть бути передраковими. Видалення поліпів зменшує ризик розвитку колоректального раку в майбутньому.

СИМПТОМИ

Більшість колоректальних поліпів не викликають жодних симптомів, якщо вони не мають великого розміру. Ось чому скринінг на поліпи та рак є настільки важливим. Поліпи, хоча і нечасто, можуть викликати такі симптоми:

- Кров у калі

- Надлишок слизу

- Зміна частоти випорожнень

- Біль у животі

ДІАГНОСТИКА

Найпоширенішим тестом, який використовується для виявлення колоректальних поліпів, є колоноскопія. Під час цього амбулаторного тесту лікар огляне товсту кишку за допомогою довгої тонкої гнучкої трубки з камерою та світлом на кінці. Якщо виявляються поліпи, їх видаляють одночасно.

КТ-колонографія (так звана віртуальна колоноскопія) може використовуватися для опосередкованого дослідження товстої кишки. Однак, якщо під час цього тесту виявлені поліпи або пухлина, може знадобитися подальша колоноскопія для їх видалення або біопсії. Інші тести, що використовуються для виявлення поліпів, включають цифровий ректальний огляд, аналіз калу на приховану кров (це тести на мікроскопічну або невидиму кров у калі), барієву клізму та сигмоїдоскопію, яка використовує гнучку трубку для огляду сигмовидної кишки.

ЛІКУВАННЯ

Рекомендується видалення колоректальних поліпів, оскільки немає тесту, щоб визначити, чи перетвориться він на рак. Майже всі поліпи можна видалити або усунути під час колоноскопії. Великі поліпи можуть вимагати більше одного лікування. Рідко деяким пацієнтам може знадобитися хірургічне втручання для повного видалення.

ПРОГНОЗ ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ

Після повного видалення колоректального поліпа він рідко повертається. Однак принаймні у 30% пацієнтів після видалення з’являться нові поліпи. З цієї причини ваш лікар порадить подальше тестування на пошук нових поліпів. Зазвичай це робиться через 3-5 років після видалення поліпа. Щоденний прийом аспірину або інших нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) може зменшити ризик утворення нових поліпів. Якщо вам видалили поліпи, запитайте свого лікаря, чи слід приймати ці ліки, щоб запобігти їх поверненню.