Кокцигодинія

Кокцигодинія

Найкращий лікар у Вінниці

Кокцигодинія - захворювання, що виявляється болем в куприку. Головну роль у розвитку цього захворювання відіграє травма області куприка, причому вона може бути задовго, в середньому за 6 місяців, до появи болів. Найчастіше це гостра сильна травма: падіння з висоти на сідниці, удар зовні по куприку. У жінок цей стан зустрічається приблизно в три рази частіше, ніж у чоловіків.

Причини кокцигодинії

- Найчастіше кокцигодинія виникає при пошкодженнях нервів в області крижів і куприка.

- Тривале сидіння на твердому стільці з упором на куприк, та ще якщо при цьому підтягнуті ноги до живота (так звана сакральна (Крижова) посадка), сприяє появі болю. Останнім часом таку позу часто стали приймати при тривалому сидінні перед телевізором, в зв'язку з чим кокцигодинії називають ще «телевізійна хвороба».

- Оскільки куприк є невід'ємною частиною хребта, болі можуть бути пов'язані і з розвитком такого типового захворювання, як остеохондроз. Провокуючим моментом у розвитку захворювання в деякій частині випадків можуть стати удари або нерозпізнані вчасно переломи і підвивихи куприка, про які людина іноді вже встигає забути.

Симптоми

Незважаючи на різні початкові причини, симптоми кокцигодинії однакові: це болі в області куприка при тривалому сидінні, що посилюються в той момент, коли людина встає. Іноді болі з'являються в момент дефекації. Доходить до того, що хворі бувають змушені відмовлятися від ходіння в кіно, театр, а на роботі змушені сидіти на подушечці, інакше виникає спазм м'язів промежини з поширенням (іррадіацією) болю навіть в пахові області.

Методи лікування

Лікування кокцигодинії починають з комплексу консервативних заходів. Хворим рекомендуються фізіотерапевтичні процедури:

- Ректальна дарсонвалізація (вплив на слизову оболонку прямої кишки імпульсними струмами з високою частотою);

- Діадинамічні струми (вплив постійними імпульсними струмами низької напруги і частоти);

- Ультразвукове лікування;

- Лазерне лікування;

- УВЧ-терапія;

- Парафінові аплікації;

- Грязелікування.

Хірургічне втручання проводиться в тих випадках, коли консервативне лікування виявилося безуспішним або виявлена патологічна рухливість куприка (після його вивихів і переломів). Видалення цього відділу хребта - найбільш ефективна операція в такій ситуації.