Епітеліально-куприкові ходи

Епітеліально-куприкові ходи

Найкращий лікар у Вінниці

Куприкові ходи

Куприкові ходи - це невеликий отвір або тунель у шкірі верхньої частини сідниць, у місці, де вони розділяються . Вони не завжди викликають симптоми, і їх потрібно лікувати лише у разі зараження.

Більшість людей з куприковими ходами не помічають їх, якщо вони не інфікуються і це не викликає симптомів. Інфекція спричинить біль та набряк, внаслідок чого може розвинутися гнійний абсцес.

Що робити з неінфікованими куприковими ходами

Лікування не потрібно, якщо відсутні ознаки зараження. Буде рекомендований підхід "спостерігати і чекати".

Дуже важливо підтримувати чистоту області між сідницями, регулярно приймаючи душ або купаючись. Не голіть уражену ділянку.

Лікування інфікованих куприкових ходів

Лікування залежатиме від:

- ваших симптомів

- розмірів ходів

- частоти рецидивів

Абсцес куприкових ходів потребуватиме лікування антибіотиками. Гній всередині також доведеться видалити.

Існує декілька варіантів лікування куприкових ходів, що постійно проявляються болем, кровотечею або виділенями з них.

У більшості випадків вам запропонують знеболюючі та протизапальні засоби, що допоможуть зменшити біль і набряк.

  Види оперативного лікування інфікованих куприкових ходів:

1. Невелика операція з видалення гною. Виконується при неускладненому абсцесі. У гнійнику робиться невеликий отвір, щоб гній міг відходити по дренажу. Дана операція виконується під загальним або місцевим знеболенням, залежно від розміру абсцесу. Виписатися з лікарні можна в той же день. В подальшому потрібні регулярні (щоденні) зміни одягу. Час відновлення - від 4 до 6 тижнів.

2. Операція з видалення куприкового ходу (рана залишається відкритою)

Проводиться широке висічення і відкрите загоєння рани. Дана операція виконується з приводу великих або багаторазово інфікованих куприкових ходів. Висікається безпосередньо сам хід і видаляється частина навколишньої шкіри. Рану залишають відкритою для природного загоєння.

Застосовується загальний анестетик. Перебування в лікарні теж близько 1 дня. При цій операції найменший ризик повернення куприкового ходу. Час відновлення - від 6 до 12 тижнів.

3. Операція з видалення ходу (рана закрита)

Висічення та закриття рани, часто із сплощенням борозенки між сідницями. Виконується з приводу великої або багаторазово інфікованої патології. Видаляється куприковий хід, а по обидва боки від нього висікається клапоть шкіри овальної форми. 2 сторони зшиваються між собою. Застосовується загальний анестетик, перебування в лікарні 1 день, шви знімаються приблизно через 10 днів після операції. При цьому швидший час відновлення, ніж при широкому висіченні та відкритому загоєнні. Ризик зараження вищий (можливо, потрібно буде відкривати рану та регулярно міняти пов’язки).

4. Процедура очищення куприкового ходу та стимулювання загоєння

Волосся та інфіковані тканини видаляють, а куприковий хід очищають спеціальним розчином. Тепло використовується для ущільнення ходу. Застосовують спинальний або місцевий анестетик. Перебування в лікарні 1 день . Ця процедура менш інвазивна, ніж хірургічна, оскільки поріз не потрібен та має хороший рівень успіху з низьким ризиком ускладнень. Час заживлення становить близько місяця(але може бути і швидше).