Доліхосигма

Доліхосигма

Найкращий лікар у Вінниці

Доліхосигма  - патологічне подовження сигмоподібної кишки. Може бути вродженою і набутою. Набута доліхосигма є наслідком механічної перешкоди при вроджених і набутих звуженнях прямої кишки, а також її пошкоджень. Іноді протікає безсимптомно. Основною ознакою є затримка стільця, а також здуття живота. Захворювання виявляється при іригоскопії або колоноскопії. У парі з кишковим колітом може викликати серйозні розлади кишечника. Через подовження сигмоподібної кишки, відбувається скупчення калу, що викликає самоотруєння організму. У хворих доліхосигмою часто спостерігається утруднення при дефекації.

Відомі випадки, коли затримка стільця досягала 10 днів. Зазвичай це обумовлюється зниженням рефлекторної збудливості дистального відділу товстого кишечника. Частота випорожнень у хворих доліхосигмою 1 раз в 3 дня. Приймати проносні засоби рекомендується регулярно. Ускладнення: можливий розвиток обтураційної непрохідності кишечника і перитоніту внаслідок перфорації стінки кишки.

Діагностика

Діагностику проводять за допомогою ректороманоскопії, колоноскопії, ірігоскопії. Для хворих доліхосигмою характерні випинання передньої черевної стінки, посилена перистальтика, при пальпації можливо відчути сигмовидную кишку з каловими масами. Діагноз ставлять на підставі комплексного обстеження.

Лікування

- Врегулювання режиму харчування

- Поліпшення моторики кишечника за допомогою процедур фізіотерапії

- лазерна терапія

- ДДТ-електростимуляція

- очисні клізми

- Механічне очищення кишки

- Хірургічне втручання