Ендоскопія

Ендоскопія

Найкращий лікар у Вінниці

Що являє собою процедура фіброезофагогастроскопії?

Фіброезофагогастроскопія - ендоскопічний метод дослідження стравоходу ("езофаго"), шлунку ("гастро"), дванадцятипалої кишки ("дуодено"). Слово ендоскопічний в цьому визначенні означає, що під час дослідження проводять "внутрішній огляд" цих органів (від "ендо" - усередині, "скопія" - дивитися). Дослідження проводиться за допомогою спеціального апарату - фіброезофагогастроскопа, який складається з гнучкої трубки, що містить в просвіті оптичне волокно, провідник світла і тунель для щипців.
Оптичне волокно, по якому йде світло, дозволяє зробити конструкцію м'якою, що у свою чергу дозволяє зробити процедуру прийнятною з точки зору неприємних відчуттів. По іншому пучку оптичного волокна йде світло, яке потрібне для огляду органів, тому що усередині організму джерел світла немає. Через ендоскоп можна вводити спеціальні щипці, які дозволяють брати шматочки тканин для подальшого морфологічного дослідження.


З якою метою проводиться дослідження фіброгастроскопії

Фіброгастроскопія проводиться з метою діагностики захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту - стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

Такими захворюваннями можуть бути:
•    запалення стравоходу (езофагіт),
•    рак або доброякісні пухлини стравоходу, запалення шлунку (гастрит),
•    рак і поліпи шлунку,
•    виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки,
•    запалення дванадцятипалої кишки і ін.

Фіброезофагогастроскопія дозволяє оглянути органи і зробити висновок про наявність захворювання. Незрідка при фіброгастроскопії проводиться біопсія - узяття тканин для морфологічного дослідження. Таке дослідження проводиться з метою визначення суті процесу. Так при виразковій хворобі при морфологічному дослідженні знаходять в тканинах ознаки запалення. При онкологічних захворюваннях в досліджуваній тканині знаходять ракові клітки. Для встановлення діагнозу "рак стравоходу" і "рак шлунку" обов'язково потрібне морфологічне дослідження, інакше діагноз піддається тій або іншій мірі сумніву.

Дослідження проводиться на голодний шлунок (за 12-18 годин до дослідження пацієнт не повинен їсти). Залишки їжі заважають лікарю оглянути всі стінки шлунку і дванадцятипалої кишки, тому так важливо дотримувати це правило.

Перед дослідженням пацієнтові в ротову порожнину вводять анестетик у вигляді аерозолю. Анестетик потрапляє в глотку і на корінь язика, тим самим, усуваючи можливість виникнення блювотного рефлексу і зменшуючи неприємні відчуття. Через декілька хвилин пацієнтові дають пластиковий загубник, який також призначений для зменшення неприємних відчуттів. Через загубник вводиться гнучка трубка фіброезофагогастроскопа.
 
Для того, щоб оглянути органи потрібно роздути їх злегка повітрям, тому під час процедури і після неї спостерігається мимовільна відрижка. Дослідження, як правило, безболісно, проте викликає неприємні відчуття. Щоб зменшити всі прояви необхідно рівно і спокійно дихати. Перше дослідження, як правило, переноситься найважче. Під час взяття шматочка тканини із стравоходу, шлунку або дванадцятипалої кишки пацієнт не відчуває болю, оскільки в цих органах немає чутливих нервових закінчень.

 

Що являє собою процедура фіброколоноскопії

Фіброколоноскопія - процедура дослідження стану товстої кишки людини, що проводиться за допомогою спеціального гнучкого зонду - колоноскопу, розповсюджена в лікувальній практиці по всьому світі в силу своєї точності і можливості ранньої діагностики захворювань.

За допомогою колоноскопу, лікар має можливість оглянути внутрішні стінки кишки і діагностувати наявність можливих пошкоджень її стінок або можливих захворювань. Колоноскоп вводиться в анус і через пряму кишку досягає товстої кишки. Це дозволяє лікарю провести детальний огляд нижнього відділу шлунково-кишкового тракту і поставити вірний і точний діагноз, а також провести лікувальний вплив (видалення поліпу, зупинку кровотечі). З результатами даного дослідження слід звернутися до лікаря-проктолога міста Вінниці, який поставить правильний діагноз.


Коли слід проходити процедуру колоноскопії

Колоноскопія призначається в першу чергу при підозрі на:
•    утворення виразок
•    утворення поліпів,
•    хворобу Крона (запалення кишечнику, що має хронічний характер),
•    онкологічні захворювання навіть на ранніх стадіях.
 
Також лікар медичного центру Вінниці може призначити процедуру колоноскопії при погіршенні здоров’я пацієнта, яке пов’язане з проблемами шлунково-кишкового тракту (такими як приховані або гострі кровотечі, запалення), наявність кровотеч з прямої кишки, різкої втрати ваги без видимих на те причин, часті збої у стулі (діареї або запори), болі та ін.

Багато людей вважають, що процедура колоноскопії є дуже болісною і неприємною, і тому відкладають її проведення на непевний час. Це може бути пов’язане з деякими стереотипами, які передаються із уст в уста пацієнтами, які проходили колоноскопію на застарілому обладнанні і через що були відчутні сильний дискомфорт або біль, або ж страхом перед тим, що лікар може діагностувати хворобу. Але, як давно відомо, головним методом лікування будь-якого захворювання є його своєчасна діагностика, і саме тому кожний пацієнт повинен віддати собі звіт у тому, що колоноскопія, яка проведена досвідченим лікарем, допоможе діагностувати проблему і визначити індивідуальний курс лікування в найоптимальніші терміни.

При колоноскопії під наркозом у клініці «Дельтамедик» не варто побоюватися больових відчуттів та навіть дискомфорту. При необхідності процедуру колоноскопії виконують під наркозом – анестезіолог  занурює пацієнта в медикаментозний сон.