Колоноскопія

Колоноскопія

Найкращий лікар у Вінниці

врач колоноскопия

 

Колоноскопія під наркозом

 

Колоноскопія призначається лікарем та проводиться для виявлення та уточнення захворювань товстої кишки, а саме: при скаргах пацієнтів на розлади у діяльності кишечника (проноси або довготривалі запори), виділення крові при дефекації, кровотечах та інші. Під час проведення колоноскопії виявляються поліпи, наявність яких протікає безсимптомно. Незамінний метод обстеження для діагностики онкологічних новоутворень, особливо на ранніх стадіях. Значну роль відіграє колоноскопія для профілактики онкозахворювань, коли обстежуються пацієнти віком після 50 років або близькі родичі, у родині яких було виявлено пухлину чи поліпи товстої кишки. Колоноскопія – це процедура, що дає можливість лікареві визначити стан та будову прямої та товстої кишки, у нас проводиться під легким наркозом.

Перед проведенням ендоскопічного обстеження Вам необхідно повідомити лікаря про стан Вашого здоров’я (перенесені хвороби, алергії, операції, результати попередніх обстежень). Для отримання повної інформації про стан слизової оболонки товстої кишки необхідна її спеціальна очистка. Кишечник необхідно ретельно відмити від калу, слизу тощо.

Якщо під час проведення колоноскопії виявляються патологічні зміни слизової оболонки товстої кишки для підтвердження або скасування діагнозу проводиться біопсія (взяття шматочка слизової оболонки для гістологічного аналізу).

 

При виявленні поліпів у кишці їх треба, в більшості випадків, видалити через колоноскоп з використанням додаткового обладнання без хірургічної операції. Інколи виникає необхідність проведення повторних колоноскопій з метою оцінки стану слизової на місці видалення поліпа, при поліпах значних розмірів або великої їх кількості. Видалення поліпів прямої та товстої кишки – важливий захід профілактики раку кишечника!

 

Одразу після закінчення колоноскопії лікар розповідає пацієнту про результати обстеження, видає висновок. При взятті біопсії заключний діагноз пацієнт отримує через 4-5 днів.