Невідкладна цілодобова проктологічна та амбулаторна хірургічна допомога в «Дельтамедик»

Невідкладна цілодобова проктологічна та амбулаторна хірургічна допомога в «Дельтамедик»

Найкращий лікар у Вінниці

Дуже часто лікарі хірурги-проктологи стикаються з рядом гострих проктологічних та хірургічних захворювань та станів, при яких потрібна термінова медична допомога. Якщо вчасно не надати таким пацієнтам хірургічну допомогу, це може привести до важких наслідків. 

Найбільш частою причиною звернення за невідкладною проктологічною допомогою є гнійно-запальні захворювання як промежини (нагноєна кіста куприка, гострий парапроктит, гострий тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів), гнійно-запальні захворювання шкіри та підшкірної клітковини (фурункул, карбункул, абсцес, флегмона, панариції, гідраденіт, нагноєні рани і ін.) так і кишечника (гострий дивертикуліт, гостра кишкова непрохідність, чужорідні тіла в прямій кишці, кровотечі з прямої кишки). Дані захворювання потребують невідкладної хірургічної допомоги хірурга-проктолога, яка заключається в видаленні гнійного вмісту, зменшення інксикаційного синдрому, зупинки кровотечі та проведення протизапальної терапії

Розглянемо найчастіші стани в невідкладній амбулаторній проктології та хірургії.

1. Гострий тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів. Пацієнти звертаються, як правило, із скаргами на гострий біль в області заднього проходу, що посилюється при русі та походах в туалет, кровоточивість, наявність збільшеного в розмірах гемороїдального вузла (новоутворення). Операція по видаленню тромбу, або тромбованого гемороїдально вузла покращить стан хворого та спрофілактує розвиток некрозу та кровотечі з враженого вузла.

2. Нагноєна кіста куприка. Кіста куприка (епітеліально куприкові ходи) - це порожнина під шкірою (пухлиноподібне утворення) у верхній частині міжсідничної складки, яка, як правило, є вродженим дефектом. Нагноєння виникає при попаданні бактеріальної інфекції через пошкодження шкіри або при травмі куприка. Збільшення болю, підвищення температури тіла та шкіри в ділянці куприка - привід для термінового звернення до лікаря.

3. Гострий парапроктит - це запалення параректальної клітковини, тканини, що оточує прямую кишку. Стан вимагає розкриття і дренування гнійника, висіченя некротично-зміених тканин. Операція повинна проводитися в найближчі години після встановлення діагнозу, щоб не допустити розповсюдження гнійного процесу по клітковинним просторам малого таза.

4. Захворювання товстої кишки: гострий дивертикуліт, хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт, онкологічні захворювання. Це може бути первинна атака захворювань, рецидивів хвороби або ускладнення у вигляді кровотечі, перфорації кишечника або кишкової непрохідності. У будь-якому випадку пацієнтам з ускладненнями цих захворювань при виникненні симптомів "гострого живота" показана термінова госпіталізація і в ряді випадків екстрене хірургічне втручання, яке переважно виконується в спеціалізованому стаціонарі.

5. Сторонні тіла в прямій кишці. Поява стороннього тіла у прямій кишці пов'язується найчастіше з самостійним виконанням медичних процедур (спринцовки, наконечники від клізми, тюбики з мазями), а також з «інтимними іграми». Видалення цих предметів може бути пов'язане з великими труднощами: маніпуляції виконуються частіше під наркозом вручну або за допомогою хірургічних інструментів і приладів, залежно від того, наскільки далеко предмет проник у кишку (знаходиться в прямій або сигмовидній кишці).

Важливо розуміти, що стороннє тіло може видалити тільки лікар! Не слід намагатися зробити це самостійно: це може призвести до пошкодження анального сфінктера та прямої кишки. Не слід відкладати звернення за медичною допомогою в надії, що предмет вийде самостійно: це може стати причиною таких серйозних ускладнень, як кровотеча, гострий парпроктит, кишкова непрохідність, а також перфорація кишки з розвитком перитоніту.

Хірурги-проктологи рекомендують терміново звернутися за медичною допомогою при виникненні наступних симптомів

  • Посилюча біль в прямій кишці, промежині, ділянці заднього проходу та куприка
  • Кишкові розлади, що супроводжуються болем в області малого тазу, промежині і підвищення температури
  • Тривалі закрепи, що супроводжується больовими позивами до дефекації
  • Кровотечі з прямої кишки
  • Різкі болі в животі при встановлених раніше діагнозах: дивертикулярна хвороба, неспецифічний виразковий  коліт, хвороба Крона
  • Травматичні пошкодження промежини, анального сфінктера, прямої і товстої кишки.
  • Наявні припухлості, почервоніння, болі в ділянці, підвищення температури, гнійні виділення, виділення крові.

 

Телефон: 098-24-74-911